2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış

Turkuvaz Eğitim Kurumlarında 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi günü sabah saat 09.00 da yapılan törenle ve kahvaltı programı ile başladı. Bütün öğrenci ve velilerin katıldığı kahvaltı programına Mustafa ERİCEK’te katıldı.

(Okul Müdürü Zekeriya ÜNALAN’ın açılış konuşmasından bir bölüm).

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Saygıdeğer öğrenci velileri ve Sevgili Öğrenciler….

2018 -2019 Eğitim Öğretim yılına bugün başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Hepinizi saygı ile selamlıyor hoş geldiniz diyorum.

Öncelikle Bolu’ya böyle bir eseri kazandıran Ali Ericek ve Ailesine, kurumumuz ve sizler adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Önceki haftayı 1. ve 5. Sınıflarla uyum haftası olarak geçirdik.

Geçen bir yıl içerisinde okulumuz hakkında, Bolu kamuoyunda dile getirilen dinci ya da bir cemaate mi bağlı yakıştırmalarına asla kulak asmayın. Misyonumuz çağdaş eğitim anlayışı ve değerler eğitimini birlikte yürütmektir. Değerler eğitiminden amacımız, dinimiz İslam’ın, insanı insan yapan temel davranış esaslarıdır.

Özel okul olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletinin yasalarına bağlı, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununa, Özel Eğitim Kurumları ve İlköğretim Kurumları yönetmeliğine göre hareket etmekteyiz.

Diğer taraftan Milli değerlerimiz olan vatan, millet, bayrak ve devlet hassasiyetimizdir. Aynı zamanda milli şairimizin dediği ve özlemini duyduğu “Asım’ın Nesli” bizim sloganımızdır. Asımın Nesli derken Mehmet Akif; “iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkânları seferber eden bir gençlikten bahsediyor.”

Değerli Veliler…

Öncelikle çocuklarınıza güvenin. Onlar küçük değil, fırsat verildiğinde her şeyi bizim kadar düşünebilen bir birey ve büyümüş de küçülmüş yarının büyükleridir.

Lütfen veli toplantılarını önemseyin ve katılın. Çocuklarınız ile ilgili kararları birlikte alalım. Bizim Eğitim felsefemizde iki unsur vazgeçilmezimiz dedik. Her okulda olduğu gibi akademik başarı, diğeri ise değerler eğitimi. Bu konularda iddialıyız.

Sevgili Öğrenciler…

Ortalama 10-15 kişilik sınıflarda ders yapacaksınız. Bu sizin için bir fırsat. Öğretmenlerinizden saygı ve sevgi çerçevesinde en fazla yararlanan sizler olun. Bizler sizlerin yanındayız.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının hepimiz için kazasız, sağlıklı ve başarılı geçmesi dileklerimle.

Hepinize saygılar sunarım.

Zekeriya ÜNALAN

Okul Müdürü

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ